Adres : Çetin Emeç Bulvarı 1065.Cd.
30/B Aşağı Öveçler/ANKARA
Telefon : +90 312 472 19 25
E-Mail : iletisim@guvenyapicati.com.tr

Su ve Isı Yalıtım Sistemleri

ILDIZFOIL

ILDIZFOIL yalıtım malzemesi, düşük maliyeti ve yüksek veriminden ötürü günümüzde mimarların, inşaat mühendislerinin ve ev sahiplerinin karşılaşmış olduğu enerji problemlerinin çözümünde tercih nedenidir.
ILDIZFOIL ısıyı yalıtması, nem geçişini önlemesi ve tozu tutması dolayısıyla ideal yaşam ve çalışma koşullarının oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.
ILDIZFOIL ısıtma ve havalandırma maliyetlerini düşürmektedir.Tavanda oluşan yoğunlaşmayı da önlemektedir.
 
ILDIZFOIL ürünlerinin hafif olması taşıma ve uygulama kolaylığı sağladığından işçilik maliyetlerinide düşürmektedir.
 
ILDIZFOIL aynı zamanda nem ve toza da karşı koymaktadır.
 
ILDIZFOIL güneşten gelen enerjinin %95' ini yansıtarak ısı yalıtımı sağlamaktadır.Araştırmalar yalıtım malzemesi kullanılmadığı hallerde , güneş ışınlarının çatı ve dış duvarın ısısını arttırdığını ve bu ısının bina içine yayılarak iç mekanlardaki hava sıcaklığını yükselttiğini ortaya çıkarmıştır. Aşırı sıcaklık rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olmaktadır.ILDIZFOIL ısının iç mekanlara ulaşmasına, ısıyı yansıtarak engel olur. Ek yardımcı sistem ihtiyacını en aza indirgeyerek iklimlendirme maliyetini en az seviyede tutar.
 
ILDIZFOIL aynı zamanda çok iyi nem kesicidir.
 
ILDIZFOIL suya dirençlidir ve yağmur sızıntılarını önler.Değişik amaçlara uygun kullanımlar için farklı ILDIZFOIL çeşitleri mevcuttur.
 
Ticari binalarda, endüstriyel binalarda ve konutlarda ısı yalıtımını sağlar.Tropikal ve yüksek nemin olduğu iklimlerde kullanımı tavsiye edilir.

 

 
 
1.Alüminyum Folyo
2.Kraft Kağıdı
3.Taşıyıcı Tabaka
4.Yapıştırıcı
5.Alüminyum Folyo
 
IldızFoil Özellikleri
 
Hava boşlukları genellikle yansıtıcı özelliği olmayan malzemeler ile birlikte kullanılırlar. Bu hava boşlukları yüksek ışınım özelliğine sahiptir ve en önemli ısı transferi, radyan enerji ile bu “yüksek ışınımlı boşluk” adı verilen hava boşluklarından yayılır. IldızFoil’in hava boşluğu ile temasta olan yüzü, ışınım yoluyla yayılan ısıyı, % 95 oranında yansıtır ve bu tip hava boşlukları “düşük ışınımlı hava boşluğu” özelliği kazanır. İçerideki ısıyı içeriye, dışarıdaki ısıyı dışarıya yansıtarak, kışın sıcak, yazın ise serin ortamlar yaratır.
Ildız Foil’in su geçirimsizlik özelliği vardır ve yapı kabuğu katmanlarında, ısı izolasyonuyla birlikte su izolasyonu malzemesi olarak da yerini alır. Aynı zamanda toza da karşı koymaktadır.
IldızFoil, Kraft kağıdının üzerine,destek sağlayan bir ağ tabaka ile birlikte poliüretan tutkalla yapıştırılan alüminyum folyodan oluşmuştur. Dolayısıyla hafif bir malzemedir ve binanın taşıyıcı sistemine binen yükü arttırmaz.
IldızFoil, uygulama katmanlarında, kağıt kalınlığı kadar yer tuttuğundan, yapı kabuğunda, kalınlık olarak ayrıca yer tutmaz.
IldızFoil, cetvel, falçata ve tel zımba yardımıyla kolaylıkla uygulanabilen, yırtılması durumunda da tamir edilebilen bir yalıtım malzemesi olduğu için işçilik maliyetlerini en aza indirir.
 
IldızFoil nerede kullanılır?
 
Ağırlıklı olarak, tropikal yüksek nemin olduğu iklimlerde kullanılmakla birlikte, her tür iklimde, yapıların çatılarında, yan ve bölme duvarlarında, yerden ısıtma sistemlerinde, klima kanallarında ve tesisat borularında kolaylıkla uygulanarak ısı yalıtımında verimli çözümler getirir.
 
1. Yapı kabuğu:
a.    Çatılar: Isı ve su izolasyonunun çok önemli olduğu, çatı kaplama sistemlerinde, önemli ısı kazancı sağlar ve çatı arası uygulamalarda yer kazancı sağlar.
b.    Duvarlar: Duvar yapı elemanı ve alçıpan arasında kullanılır. Böylece, içindeki ısı kaybını engeller.
2. Klima kanalları: Klima kanallarının izolasyonunda da kullanılır. Dayanıklı, sudan etkilenmeyen, buhar kesici özellikleriyle, klima sistemlerinin verimliliğinde artış sağlar.
3. Yerden ısıtma sistemli zeminler: Yerden ısıtma sistemlerinde, yalnızca 1 cm kalınlığıyla yer kaybını azaltan ultra hafif, sudan etkilenmeyen ve ısı ışınlarını % 97 geri yansıtan yapısıyla yüksek ısı izolasyonu sağlar.
4. Zirai kullanım: Hayvan yetiştirilen binalarınızı ya da tarım ürünleri depolarınızı yenilediğinizde, şimdiye kadar yaşadığınız sorunlardan kurtuldunuz demektir. Çünkü, fare, haşere, bit, pire barındırmaz. Yıpranmaz, sudan etkilenmez, temizlenebilir. % 30 aydınlatma tasarrufu sağlar, kolay uygulanır. Ekonomiktir, % 70’e varan ısıtma tasarrufu sağlar. Isıyı yansıtarak yalıtır. Örneğin kümeslerde, aynı yem miktarına daha yüksek et oranı elde etmenizi sağlar. Isınmak için yağ yakmayı ve kalori harcamayı önler, siyah atmosfer etkisini engelleyerek ölüm oranını düşürür.
 
  • Tavuk kümeslerinde: Çatı izolasyonunda mertek ve çatı makaslarının altına uygulanarak asma tavan oluşturur. En pratik ve en hesaplı asma tavan uygulamasını gerçekleştirerek, ısıtılacak hacmi de küçültmüş olur. Yan perde uygulamalarında gün ışığından ve dış iklim koşullarından faydalanmanın yanı sıra, kümesi havalandırmayı da sağlayan yan perde; kümeslere hem etkin bir pencere izolasyonu sağlar, hem de pratik açkapa hareketi kazandırır.
 
ILDIZ CLASSİC
 
Katman Sayısı
lldızCIassic 3 katmandan oluşmaktadır. Orta katmanı, yalnızca buhar geçirgenliğine yönelik olup, alt ve üst katmanları oluşturan donatı lifleri lldızCIassic'e dayanıklılık, çekme kuvveti, uygulama rizikolarına karşı mukavemet ve yırtılma dayanımı gibi ilave işlevleri sağlar. ldızCIassic, koruyucu bir doku ile donatılmış olup, muhtelif etkilere karşı buhar geçirme ve nefes alma özelliğini yitirmeden korur. Avrupa standartlarına göre bu tür ürünlerde gereken en az katman sayısı ikidir.
Malzeme Rengi
Renk, uygulama sırasında ışık yansımalarının göz rahatsızlığı vermesi nedeniyle önemli bir faktör olup, çalışma verimliliğini düşürebilir ve uygulama hatalarına yol açabilir. lldızCIassic'in
üstü mat gri doku ile kaplıdır, parlamaz ve rahatsızlık vermez. Malzeme Kayganlığı ve Ses Çıkartması lldızCIassic, yağışlı havalarda serilirken kaymalara yol açmaz. Ayrıca, lldızCIassic, rüzgarlı havalarda malzeme vibrasyonu sonucu ses çıkarmaz.
Gerdirme Dayanımı (Çekme Sertliği)
lldızCIassic, bini yerlerini öpmesi için gerdirilerek döşenir ve çakılır. Serme ve çakmada oluşan zorlamalar nedeniyle lldızCIassic yırtılmaz. Böylece esas su yalıtımı işlevinde aksama
olmaz. Laboratuvarlarda ölçülen reel değerlere göre: Serme (Gerdirme Yönünde) Çekme Dayanımı, 220 N/5cm. Enine Çekme Dayanımı, 145 N/5 cm. Çivi Yataklarında Germe Yönünde Çekme Dayanımı, 145 N/5cm. Çivi Yataklarında Enine Çekme Yönünde Çekme
Dayanımı 110 N/5cm.
Buhar Geçirgenliği
Buhar geçirgenliği, ürünün 24 saatte 1 misinin geçirdiği buharın gram olarak miktarını göstermekte olup, su buharının yoğuşmadan çatı bünyesinden dışarı atılmasında çok önemli
bir faktördür. Günlük geçen su buharı miktarı, (örneğin 1200 gram ve üstü). lldızCIassic'in su buharına karşı olan direnci ile paraleldir. Su buharı, NdızCIassic'deki yüksek buhar
geçirgenlik özelliği sayesinde hızlıca atılır. lldızCIasic'in su buhar geçirgenliği a 1200 gr./m2 x24 saat.
Yangına Dayanıklılık (Yangın Sınıflandırması)
lldızCIassic. DİN 4102'ye göre B2 sınılma giren bir malzemedir. Boşlukta ve tahta üzerinde test edilmiş ve her iki değerlendirmede de B2 sınıflandırmasına uymuştur. Ayrıca, yanıcı kaynağın çekilmesi ile malzeme sönümlenmektedir.
Dayanıklılık
lldızCIassic, 50 yıla kadar işlevini korumaktadır.  

Galeri