Adres : Çetin Emeç Bulvarı 1065.Cd.
30/B Aşağı Öveçler/ANKARA
Telefon : +90 312 472 19 25
E-Mail : iletisim@guvenyapicati.com.tr

Ildız Bond

ÇELİK ESASLI DOĞAL TAŞ KAPLI METAL KİREMİTLERİ 

Ildız Donatım San. ve Tic. A.Ş., 12 yıldır ithal ettiği çelik esaslı , üzeri doğal taş kaplı, metal kiremitlerin üretimine başlayarak, ithalatçı kimliğinden, üretici kimliğine geçişin heyecan ve mutluluğunu yaşıyor. Türkiye sermayesi, Türkiyeli mühendislerin tasarımı ile imal edilen makineler tarafından otomatik olarak üretilen, tamamen Türkiye’nin eseri bir ürün ILDIZBOND. Bundan böyle, yurt dışına döviz kaybı yerine, yurt dışından döviz sağlayacak güçlü bir yatırımın ürünü.

ILDIZBOND TEKNOLOJİSİ :

ILDIZBOND metal kiremitleri, alttan ve üstten polimer kaplı çelik sac levha geleneksel kiremit şeklinde preslendikten sonra, kopolimer   tabaka ile kaplanır. Bu tabakanın  üzerine taş granüller uygulanır ve en son şeffaf akrilik tabaka ile kaplanır. Zincalume teknolojisiyle üretilen çelik sac 0,45 mm kalınlığında olup, 150g/m²  Al-Zn (55:45 oranında alüminyum-çinko) alaşımı sıcak daldırma ile kaplandıktan sonra, levhanın her iki yüzeyine polimer esaslı astar uygulanır. Çelik sac, eşsiz bir koruma sağlamak üzere alttan 2 kat, üstten 5 kat çeşitli madde ile kaplanmıştır.

UYGULAMA ESASLARI :

ILDIZBOND kiremitlerinin uygulamasında Giyotin, Caka, Yuvarlak başlı pençe çekici, özel metal kiremit çivileri vb. aletler kullanılır. Mertekler üzerine kiremit altı tahtası konmamışsa, kadronlar merteklere yerleştirilir. Eğer kiremit altı  tahtası konmuşsa bunun üzerine ısı ve su yalıtım malzemelerini montaja imkan vermek için  sahte mertekleme yapılır ve kadronlar bu merteklerin üzerine yerleştirilir. Böylece bir ızgara sistemi oluşturulur. Bu esnada ısı yalıtımı alttan değil de çatı üstünde yapılacak ise ısı yalıtımı için uygun görülen malzeme yerleştirilir. Isı yalıtımının üzerine buhar dengeleyici örtü serilir. Eğer gerekli görülüyorsa (özellikle çok güneşli bölgelerde) ILDIZFOIL serilir ve kadronajlama başlar. Kadronajlama da kullanılacak ahşabın kesitinin 5x5 olması tavsiye edilir.Kadron aralıkları 37 cm' dir. Ancak ilk kadron çatının başlangıcından maksimum 34,5 cm' e çivilenmelidir. Sonra diğer kadronlar yerleştirilir.

 

Kiremitler çatı sırtının aşağısındaki kadrondan başlayarak dizilir. En güzel görünüş için kiremitleri dizmeye çatının üst hattından bir sıra bırakarak başlanır. Kiremitler sağdan sola veya solda sağa dizilebilir. Bindirmede yağmur ve rüzgar geliş istikameti dikkate alınır. Dizilen kiremitler özel ILDIZBOND metal kiremit çivileri ile alınlardan çivilenir. Kiremitleri çivilemeye, aşağıya doğru birkaç sıra dizdikten sonuna başlanmalıdır. Panel döşeme işlemi bittikten sonra sıra aksesuar montajına gelir. Aksesuarlar tüm detaylara uygun çözüm getirilebilecek çeşitliliktedir. Çatının tamamlanmasından sonra mahyalardaki çivi başları ILDIZBOND metal kiremidinin rötuş takımındaki özel yapıştırıcı ve kum ile kaplanır.

ILDIZBOND ‘UN ÖZELLİKLERİ :

Üzeri doğal taş kaplı olan ILDIZBOND dekoratif olup, yağmur suyu ve damlalarının çıkardığı sesi absorde eder ve ses yapmaz. ILDIZBONDkiremitlerinin, 7 ayrı tabakayla kaplanması sonucu her türlü hava koşuluna karşı eşsiz bir dayanıklılığı vardır. Küflenme, paslanma veya çürüme gibi dertleri ortadan kaldıran ILDIZBOND metal kiremitleri, en üstteki akrilik tabakası fonjisid içerdiğinden mantar ve yosunların oluşmasına da olanak vermez ve bu yüzden güvenilirdir. ILDIZBOND;ısı, su yalıtımı ve buhar dengeleyici malzemelerle birlikte kullanılarak çatınızı tam bir güvene kavuşturur. Çatınız akıtmaz, çatınızın aktarılmasına gerek kalmaz.

Boylamasına ve enlemesine birbirine kilitenen metal kiremitler, çatıya büyük bir güç kazandırır. Paneller kadronlara çakıldığından fırtına,kasırga ve depreme karşı optimum direnç sağlar. Çelik esaslı olduğu için ILDIZBOND’ un üzerinde yürünebilir, çatlamaz ve de kırılmaz. Hafif olduğundan binalara yük bindirmez. Dik çatı tasarımıyla ya da düz çatının dikleştirilmesiyle çatıda ilave oturma  mekanları  yaratır. Kuru (çimentosuz) döşeme imkanına sahip olan ILDIZBOND 'un montajı kolay ve hızlıdır.

ILDIZBOND ’un özelliklerini net olarak vurgulamak gerekirse,

1.GÜVENİLİR: ILDIZBOND, Ildız Donatım’ın eğitimli ve deneyimli kadroları ile güvenli bir şekilde uygulanır. 50 yıl garantilidir..

2.SAĞLAM: Zincalume teknolojisiyle üretilmiştir. Paslanmaz, kırılmaz, çatlamaz uzun ömürlüdür.

3.YANMAZ: Çelik esaslı gövdesi, özel tabakalar ile güçlendirilmiştir.Yangına karşı dirençlidir.                   

4.EKONOMİK: Keresteden, temel ve kolonların malzemesinden, ulaştırma,depolama ve taşıma maliyetlerinden,  çatı döşeme işçiliğinden, alternatif ürünlerdeki fire kayıplarından, çatının bina ömrü içindeki elden geçirilmesi ve bakım giderlerinden, bina ısıtma ve soğutma giderlerinden büyük bir tasarruf sağlanır.

5.ESTETİK: Üzeri doğal taş granülleriyle kaplıdır. Geniş renk seçenekleri ile de çevreye ve zevkinize 

uyum sağlar. 

6.PRATİK: 100 - 900 arasında eğimi bulunan her çatıda kullanılabilir, montajı kolaydır. Hafif ve kolay taşınabilir.

7.PROBLEMSİZ: Tüm çatı sorunlarını çözebilecek aksesuarlara sahiptir.

8.DEPREME KARŞI DAYANIKLI: ILDIZBOND, Depremlerde çatıdan binen yük nedeniyle binanızın zarar görmesini önler.                                         

9. ÜZERİNDE YÜRÜNEBİLİR : Çelik esaslı olduğundan üzerinde rahatlıkla yürünür. Kırılmaz, çatlamaz.