Adres : Çetin Emeç Bulvarı 1065.Cd.
30/B Aşağı Öveçler/ANKARA
Telefon : +90 312 472 19 25
E-Mail : iletisim@guvenyapicati.com.tr

Oluk Sistemleri

Ildızoluk Sistemi temiz, düzgün hatlara sahiptir. Hızlı ve etkin bir yağmur suyu tahliye sistemidir. Çinko ve plastik oluklara göre bir çok üstünlüğü vardır.

ÜRETİM

Boyalı çelik rulolar şekllendirilerek, ILDIZOLUK fabrikasında üretilmektedir. Bu çelik ruloların her iki tarafı korozyona karsı yüksek koruma sağlayan bir astar tabaka ile kaplanmıştır. Daha sonra her iki tarafı fırınlanmış boya ile boyanmaktadır.

Olukların dış yüzeyi; üretim ve uygulama sırasında zarar görmemesi için kalın bir plastik film tabakasıyla kaplanmıştır. Bu plastik film tabakası oluk montaj işlemi tamamlandıktan sonra kaldırılmalıdır.

ILDIZOLUK RENK SEÇENEKLERİ:

RAL 1017(SAFRAN SARI)

RAL 5014(GRİ MAVİ)

RAL 6021(SOLUK YEŞİL)

RAL 8014(KOYU KAHVE)

RAL 9002(KİRLİ BEYAZ)

RAL 9005(SİYAH)

Renkleri  http://www.raabeco.com/Pages/ral.html web adresinden görebilirsiniz.

 

UYGULAMA DETAYLARI

OLUK KELEPÇELERİ:

Alın tahtasının düz olmasına dikkat ediniz. Eğer değilse, oluk kepçelerinin uyum içinde (aynı hizada) montajı gerekecektir. Düşey bağlantı elemanlarının nereye konacağını belirleyiniz. Her bir 15 metreye bir iniş planlayınız. Her bir düşey oluktan 20 mm. pay bırakarak, oluk kepçelerini yerleştirmek için alın tahtası boyunca düşük ve yüksek noktaları belirleyiniz. Her bir oluk kepçesine 3 adet vida kullanarak iki adet oluk kepçesini en yüksek ve en düşük noktalara birer tane monte ediniz. En yüksekteki oluk kepçesinin tepesinden, en alçaktaki oluk kepçesinin tepesine bir hat çekiniz. Eğer çatı yatay uzunluğu 7 metreden fazla ise merkez çizgisindeki oluk kepçesi monte edilmelidir. Oluk kepçelerinin 900 mm. aralıklarla, karlı bölgelerde ise 600 mm. aralıklarla vidalar kullanarak ipinde monte ediniz.

 

İÇ KÖŞE DÖNÜŞLERİ:


Yandaki şekildeki gibi iki oluk parçasını kesiniz. Her iki parçayı da oluk kepçelerine monte ediniz.Bütün kenar ve binileri silikonlayınız. Oluk parçalarını yanda görüldüğü gibi iç tarafından 3 perçinle, dıştan ise iki perçinle birbirine monte ediniz. Tüm perçin başlarını ve birleşme yerlerini silikonlayınız


OLUKLARIN BİRLEŞTİRİLMESİ:


Birleştirilecek oluk parçalarını kesip hazırlayınız. Bini yerlerini silikonlayınız. Oluk kepçesi geçen kısmı kesip, birbiri üzerine 40 mm. binecek şekilde içeri doğru kaydırınız. Ayrıca her oluk, iki ucundan sonraki iki oluk kepçesini perçinle monte edilmelidir. Tüm perçinler silikonlanmalıdı.

DIŞ KÖŞE DÖNÜŞLERİ:

Dış köşe dönüş parçaları yandaki gibi kesilip hazırlanmalıdır. Kesilen iki oluk parçasını oluk kepçesine takınız. Tüm birleşim yerlerine 20 mm. boydan boya silikonlayınız ve parçaları birbirine geçecek şekilde hafifçe içeri doğru itiniz. Yandaki gibi perçinleyiniz. Tüm birleşim yerlerini silikonlayınız.

DÜŞEY BAĞLANTI ELEMANI

Düşey iniş borusunun bağlanacağı yeri belirleyip, delik açılacak yeri işaretleyiniz. İşaretli yerin merkezinden bir delik açınız ve belirlenen sınırlara kadar parçayı teneke makası ile çıkarınız. Düşey bağlantı elemanlarını yandaki gibi monte ediniz ve tüm bini yerlerini boydan boya silikonlayınız. Tüm bini yerlerini perçinleyiniz. Her biniye iki perçin atınız. Bütün binileri ve perçinleri silikonlayınız. Düşey bağlantı elemanı monte edilmiş oluk parçasını yanda gösterildiği gibi kesiniz.

 BİTİŞLERİN KAPATILMASI:


Oluk bitişleri yanda gösterildiği gibi kapatılır. Tüm biniler boydan silikonlanır. Yandaki gibi perçinlenir. Tüm bini yerleri ve perçinleri silikonlanır.

RENK SEÇENEKLERİ

 

Kardelen

Çimen

Lale

Lilyum

Begonya

Orkide

Yukarıdaki renkler gerçeklerine çok yakın olup, Showroomlarımızda ürünleri inceleyebilirsiniz.

Ildızoluk Sistemi temiz, düzgün hatlara sahiptir. Hızlı ve etkin bir yağmur suyu tahliye sistemidir. Çinko ve plastik oluklara göre bir çok üstünlüğü vardır.